Koncert Jany Andevskej

Recitál speváčky a skladateľky s klasickým hudobným vzdelaním a zahraničnou kariérou.

Jana Andevska je speváčka, skladateľka a pedagogička. Pochádza z Trnavy, štúdium hry na husliach absolvovala na konzervatóriu, neskôr na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a na Hudobnej Univerzite v New Yorku. Koncertovala s komornými a symfonickými orchestrami vo významných koncertných sálach, ako sú Carnegie Hall a Lincoln Center New York. Pôsobila aj ako pedagogička na najstaršej a uznávanej Greenwich House Music School na Manhattane a Brooklyn Conservatory v New Yorku.

V roku 2008 bola prizvaná na nahrávanie albumu Radio Retaliation známej americkej formácie Thievery Corporation s hudobníkmi ako napríklad brazílska popová hviezda Seu Jorge, Anoushka Shankar, Femi Kuti a Chuck Brown. Pieseň Beautiful Drug, ktorú Jana naspievala a nahrala na husliach, sa stala najpredávanejšou skladbou albumu. Tento bol neskôr nominovaný na ocenenie Grammy.

Hudobníčka produkovala a zároveň aranžovala svoj prvý album Bright Avenues (vydaný v roku 2014), ku ktorému nahrala spevy, gitary, klavír a husle v jej East Village apartmáne na Manhattane v New Yorku, s pomocou priateľov a hudobníkov: Barry Reynolds – skladateľ (Grace Jones, Marianne Faithfull) a Mauro Refosco – bicie/perkusie (Red Hot Chilli Peppers, Atoms for Piece). Venuje sa naďalej komponovaniu, koncertuje a vyučuje.

vstupné 5 €, predpredaj 4 €

Späť

© FULLOVE DNI